AC-CC Logo
ACCC Škola Cross Border: Nabídka muzeí v jižních Čechách a v Horním Rakousku

Austrian Czech Cultural Cooperation uvádí dvě nové koncepce zprostředkování kultury pro školy z jižních Čech a z Horního Rakouska. Spolupráce s OÖ Landesmuseen pokračuje a ústí v nabídce zprostředkování fotografie v linecké Landesgalerie. Nová je spolupráce s Museem Fotoatelier Seidel v Českém Krumlově. Tím vzniká první zprostředkovací nabídka ACCC také v jižních Čechách. Zprostředkovací koncepce ACCC jsou důležitou součástí projektu „Škola Cross Border“: jako doplněk ke spolupráci s muzei je zatím k dispozici 7 pracovních listů a hra, které mají za cíl vnést do výuky přeshraniční a vícejazyčné poznávání.

Zprostředkovací moduly nabízejí vyváženou směs praktických workshopů, jako je např. výroba camery obscury nebo práce v opravdové temné komoře. Žáci/žákyně však navíc získají vhled do historie regionů Horní Rakousko a jižní Čechy. Fotografie v tomto směru často hovoří srozumitelněji než historická pojednání. Jak v Linci, tak i v Českém Krumlově se na počátku 20. století nacházely významné fotoateliéry, díky nimž máme nyní možnost poznat tehdejší lineckou společnost a mnoho již zaniklých krumlovských či šumavských zákoutí. Ale ani současná fotografie nepřichází v naší koncepci zprostředkování umění a kultury zkrátka: Landesgalerie Linz je v tomto ohledu velmi aktivní. Žáci/žákyně díky ní získají přístup také k fotografii dneška.

Zprostředkovací nabídky jsou vhodné pro věkové skupiny od 6 do 10 let a od 10 do 14 let. Je možné je rezervovat vícejazyčné skupiny i pro jedinou školu. Nabídka v Českém Krumlově je k dispozici v češtině i němčině. Více informací naleznete zde

 

Staženi "Fotografie - Linec"

Staženi "Fotografie - Český Krumlov"

 

Land Oberoesterreich Logo EU Logo Kulturland Oberoesterreich

Die Austrian Czech Cultural Cooperation (ACCC) ist ein Projekt der Central European Cultural Cooperation EWIV (FN 207768t) gefördert aus Mitteln des Europäischen Fonds für regionale Entwicklung – INTERREG III A – Programm und des Landes Oberösterreich.
Austrian Czech Cultural Cooperation (ACCC) je projekt Central European Cultural Cooperation EWIV (FN 207768t) podporovaný z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj – programmu INTERREG III A a země Horní Rakousko.
Impressum

Cross-Border kulturní databanka ACCC

Rozsáhlá kulturní a informační nabídka ACCC v češtině i v němčině.

Více informací ...

 
Servis ACCC pro umělce, umělkyně a kulturní pracovníky

Bezplatné poradenství při přípravě a realizaci přeshraničních kulturních projektů. Domluvte si termín konzultace.

Kontakt s ACCC...

 
Publikace pro přeshraniční kulturní spolupráci

Mediální příručka, Finanční příručka a Příručka pro spolupráci ACCC jsou k dostání v češtině i v němčině.

Objednávka …

 
Rohrbašské prohlášení 2005

Zásadní listina ACCC, která shrnuje podstatné potenciály vývoje kulturní práce cross-border v hraničním prostoru (Horního) Rakouska a (jižních) Čech.

Stáhnout Rohrbašské prohlášení Stáhnout Rohrbašské prohlášení (120.63 KB)

 

 
Archiv ACCC:

Digitální informace o aktivitách ACCC od roku 2000.

Více …