AC-CC Logo
Zprostředkování kultury Cross Border od nyní v lineckém Schlossmuseu

Spolupráce mezi ACCC a Hornorakouskými zemskými muzei

 

Kulturvermittlung 

 

 

 

 

 

ACCC (Austrian Czech Cultural Cooperation) realizuje od roku 2008 projekt Škola Cross Border, který podporuje přeshraniční vyučování žákyň/žáků z Horního Rakouska a Jihočeského kraje.
V rámci spolupráce mezi ACCC a Hornorakouskými zemskými muzei (OÖ Landesmuseen) probíhá nyní koncepce zprostředkování kultury, která navazuje na pracovní listy ACCC.

 

Pracovní listy ACCC se primárně obrací na žákyně/žáky ve věku od 10 do 14 let. Podávají přeshraniční pohled do témat umění, historie, literatury a hudby. K pracovnímu listu „Mladá a ‚stará’ hudba na naší i na druhé straně hranice“ vznikl program ve Schlossmuseu Linec, který na míru přibližuje právě téma hudba. Nabízí pohled na hornorakouský hudební život a na tamní výrobu hudebních nástrojů. Koncepce se zaměřuje na individuální a hravé zprostředkování tématu a je přizpůsobena věku zúčastněných. Během prohlídky v „Klangwerkstatt“ (zvukové dílně) mají děti a mládež možnost aktivně se zapojit a kreativně pracovat.

Prohlídky probíhají v němčině, proto by bylo dobré, aby skupiny z jižních Čech měly k dispozici osobu, která by překládala. Koncepce zohledňuje zvláštní potřeby přeshraničních skupin (např. v rámci partnerství škol) a žákyň/žáků, kteří neovládají němčinu.

 

Přihlášky v němčině: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Přihlášky v angličtině: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Další informace v němčině i češtině: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny


pdf Stažení Konceptu zprostředkování v němčině
pdf Stažení Konceptu zprostředkování v češtině
Více informací a stažení pracovních listů ACCC pro jihočeské a hornorakouské školy

 

Iniciativu podporuje Jihočeský kraj a Země Horní Rakousko.

 

Land Oberoesterreich Logo EU Logo Kulturland Oberoesterreich

Die Austrian Czech Cultural Cooperation (ACCC) ist ein Projekt der Central European Cultural Cooperation EWIV (FN 207768t) gefördert aus Mitteln des Europäischen Fonds für regionale Entwicklung – INTERREG III A – Programm und des Landes Oberösterreich.
Austrian Czech Cultural Cooperation (ACCC) je projekt Central European Cultural Cooperation EWIV (FN 207768t) podporovaný z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj – programmu INTERREG III A a země Horní Rakousko.
Impressum

Cross-Border kulturní databanka ACCC

Rozsáhlá kulturní a informační nabídka ACCC v češtině i v němčině.

Více informací ...

 
Servis ACCC pro umělce, umělkyně a kulturní pracovníky

Bezplatné poradenství při přípravě a realizaci přeshraničních kulturních projektů. Domluvte si termín konzultace.

Kontakt s ACCC...

 
Publikace pro přeshraniční kulturní spolupráci

Mediální příručka, Finanční příručka a Příručka pro spolupráci ACCC jsou k dostání v češtině i v němčině.

Objednávka …

 
Rohrbašské prohlášení 2005

Zásadní listina ACCC, která shrnuje podstatné potenciály vývoje kulturní práce cross-border v hraničním prostoru (Horního) Rakouska a (jižních) Čech.

Stáhnout Rohrbašské prohlášení Stáhnout Rohrbašské prohlášení (120.63 KB)

 

 
Archiv ACCC:

Digitální informace o aktivitách ACCC od roku 2000.

Více …